| Exposities - Galeries - Expositie |
Vanaf Dinsdag 09 maart 2010 tot Zaterdag 01 mei 2010
Amsterdam -
Kahmann Gallery presenteert het werk 'Transverse' van kunstenaarsduo Schilte & Portielje.
Een surrealistische wereld, die zich bevindt in het spanningsveld tussen fotografie, teken- en schilderkunst. Een wereld die wordt bewoond door gracieuze, droomachtige en stoutmoedige wezens. Dit is de wereld van Schilte & Portielje.
De figuren die de hoofdrol spelen in de fotowerken van het duo kenmerken zich door het mysterie dat hen omringt; een soort ongrijpbaarheid, ondoorgrondelijkheid. Elegantie, macht, en onverzettelijkheid lijken bij hen met elkaar om de eer te strijden.
Kahmann Gallery laat met 'TRANSVERSE' naast een aantal oudere werken een nieuwe serie zien waar Schilte & Portielje de afgelopen twee jaar intensief aan hebben gewerkt. Hier zien we nog duidelijker de invloed van politieke en maatschappelijke ontwikkelingen. Vaak hebben de figuren een onbeschaamde, brutale lading waarmee ze zich verzetten tegen de inperking van persoonlijke vrijheden en voorkeuren. Schilte & Portielje willen een lans breken voor tolerantie en pluriformiteit, juist in de huidige tijdgeest waarin alles weer beheersbaar en binnen de lijnen dient te zijn.
Schilte & Portielje verzamelden in de loop van de jaren een beeldbank vol beeldfragmenten die her en der hun oorsprong vonden. Uit deze bron van beelden selecteren ze onafhankelijk van elkaar schetsen die vervolgens in een langdurig en tijdrovend proces tot een geheel nieuw concept worden gecomponeerd. Tijdens dit proces van eindeloos bijschaven, inschilderen, weghalen en toevoegen vullen Schilte & Portielje elkaar naadloos aan: daar waar de één stopt met creëren, neemt de ander het feilloos over. Het nieuwe beeld wisselt voortdurend van hand, net zo lang tot beiden helemaal tevreden zijn. Een proces wat weken, maanden, soms zelfs jaren kan duren. Zo ontstaan de wonderlijke werken die de zachte toon van een schilderij bevatten, het broze van een tekening en het authentieke van een analoge foto. Bovendien kun je de werken door de manier van presenteren vasthouden en neerzetten als driedimensionale objecten.Kahmann Gallery geeft ter gelegenheid van TRANSVERSE een speciale catalogus uit (10 euro).
| Instelling: | Kahmann Gallery |
| Adres: | Lindengracht 35 |
| Postcode: | 1015 KB |
| Plaats: | Amsterdam |
| E-Mail: | info@kahmanngallery.com |
| Website: | www.kahmanngallery.com |









