| Exposities - Galeries - Expositie |
Vanaf Vrijdag 27 januari 2012 tot Zondag 26 februari 2012
Amsterdam -
De Brakke Grond presenteert het nieuwe werk 'Ich bin der Welt abhanden gekommen' van beeldend kunstenaar Koen Hauser.Tegelijkertijd zijn de 'fotoserie en video-installatie Haar en Hem' te zien van de jonge Vlaamse fotograaf Titus Simoens. De expositie is onderdeel van festival (Exhibiting) Baroque Bodies, dat geopend wordt op 26 januari met diverse performances van o.a. het RITS in Brussel, de AHK en de Rietveld Academie.
Het werk van Koen Hauser (1972, Rijswijk) 'Ich bin der Welt abhanden gekommen' is een tweeluik. Eén ruimte is gevuld met een kakofonie van beeld en geluid. Vervreemdende beelden van dansende borsten, bewegende huiduitslag en lichaamsdelen in slow motion confronteren je met en doen je verwonderen over de plasticiteit van ons lijf. In een andere ruimte, die doet denken aan de aula van een crematorium, wordt ons het lichaam getoond, ontdaan van alle franje. Op de klanken van Mahlers aangrijpende lied ‘Ich bin der Welt abhanden gekommen’, vloeien in deze projectie het mannelijke en vrouwelijke in elkaar over.
De fotoserie en video-installatie 'Haar en Hem', die de Vlaamse fotograaf Titus Simoens (1985, Gent) maakte met Thomas Delanote en haarstylist Steven Raes, tonen hoe in één mens onnoemelijk veel personages kunnen schuilgaan. Met eenvoudige ingrepen in kleding en haardracht transformeert een jonge man in radicaal verschillende figuren.
De exposities worden op donderdag 26 januari om 20u00 geopend. Dit is tevens de opening van het festival (Exhibiting) Baroque Bodies, waar de expositie onderdeel van is. Op de Opening Night is er een performance te zien gerelateerd aan de expositie. Ook zijn er performances van kunststudenten van o.a. het RITS in Brussel, de AHK en de Rietveld Academie. (Exhibiting) Baroque Bodies is een festival van 26 t/m 29 januari in de Brakke Grond dat in het teken staat van lust, erotiek, theatraliteit en barokke sensualiteit.
Openingstijden expositie:
26 & 27 januari: 11u00 tot einde festivalprogramma
28 & 29 januari: 13u00 tot einde festivalprogramma
30 januari t/m 26 februari: ma t/m vr 11u00 - 18u00, za & zo 13u00 -18u00
Toegang gratis.
Voor ieders goesting
Voor- of nadat je de expositie bezoekt kan je genieten van de heerlijke Vlaamse gerechten en Belgische biertjes in ons Eetcafé.
Laat via Facebook event weten of je bij de opening bent.
| Instelling: | Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond |
| Adres: | Nes 45 |
| Plaats: | Amsterdam |
| Website: | www.brakkegrond.nl |








