zaterdag 11 februari 2012 De verbindende schakel in fotografie
Exposities - Overige - Overige
Exactitudes op het Afrikaanderplein © Ari Versluis en Ellie Uyttenbroek
Exactitudes op het Afrikaanderplein © Ari Versluis en Ellie Uyttenbroek
Vanaf Woensdag 21 juli 2010 tot Zaterdag 18 september 2010

Rotterdam -
Fotostudio Exactitudes Afrikaanderplein is een project van fotograaf Ari Versluis en profiler Ellie Uyttenbroek in samenwerking met Kosmopolis Rotterdam. Sinds 1994 maken Ari Versluis en Ellie Uyttenbroek Exactitudes, 12-delige fotoseries van mensen met een zelfde stijl. Deze zomer maken zij nieuwe fotoseries van bezoekers van het Afrikaanderplein. 

Tijdens marktdagen is goed te zien hoe divers de bewoners van Rotterdam-Zuid zijn. Voor Exactitudes fotograferen Ari en Ellie mensen met een herkenbare stijl. Hun manier van kleden, de kapsels die ze graag laten zien of juist met een hoofddoek bedekken, zijn allemaal deel van hun identiteit: wie ze zijn en waar ze voor staan. Exactitudes zijn portretten van mensen die door iedereen worden herkend. Veel stijlen zijn langer in de mode en vallen daardoor minder op. Maar soms verdwijnt een kledingstijl opeens uit het straatbeeld. Door Exactitudes blijven alle bijzondere varianten bewaard.
 
De nieuwe Exactitudes presenteren de volle Antilliaanse vrouw die zonder gêne superstrakke stretch kleding draagt. Of vrouwen, geboren en getogen in Rotterdam, met een pittig kort kapsel en een vlotte babbel. Hoe verschillend hun achtergrond en lifestyle ook is, ze kopen allemaal kleren op de markt.
 
“Fotostudio Exactitudes Afrikaanderplein” documenteert de eigen stijl van mannen en vrouwen van Rotterdam-Zuid en maakt zichtbaar hoeveel verschillen er binnen diversiteit zijn. De manier van werken van het kunstenaarsduo past goed bij die van Kosmopolis Rotterdam. De fotografen kiezen op straat heel gericht hun modellen uit en maken pas na een ontmoeting en een gesprek een portret in Fotostudio Exactitudes.
 
Vanaf 21 juli is het werk in uitvoering: negen weken lang werken Ari en Ellie aan nieuwe Exactitudes. Op 18 september sluit de tentoonstelling in Gemaal op Zuid met de feestelijke presentatie van de nieuwe series. Dit nieuwe werk is het sluitstuk van het boek Exactitudes 4.0 dat medio oktober van dit jaar op de markt komt.
 

Instelling:Gemaal op Zuid
Adres:Pretorialaan 414
Plaats:Rotterdam
Website:www.kosmopolisrotterdam.nl
Kalender
«februari 2012»
madiwodovrzazo
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829    

Binnenkort
15 februari '12
Hollandse Hoogte en Hebbediekiek

16 februari '12
BNO, Fotografenfederatie, PANL en ADCN

16 februari '12
Imagine IC

17 februari '12
KunstKerk

17 februari '12
Noorderlicht Fotogalerie

Geen gebeurtenissen komende 30 dagen.
17 februari '12 t/m 26 februari '12
Kunstkerk

Geen gebeurtenissen komende 30 dagen.
Geen gebeurtenissen komende 30 dagen.

Laatste dagen
Geen aflopende gebeurtenissen.
Geen aflopende gebeurtenissen.
Geen aflopende gebeurtenissen.
Geen aflopende gebeurtenissen.
Geen aflopende gebeurtenissen.
© 2008 - 2012 PhotoQ | Contact | Colofon | Development by IDCA Technologies